Úvod Školní družina Charakteristika školní družiny
Charakteristika školní družiny PDF Tisk Email

Školní družina je školské zařízení výchovy mimo vyučování. Není pokračováním školního vyučování. Zabezpečuje dětem odpočinek, rekreaci a zajímavé využití volného času.

Školní družina má čtyři oddělení a je součástí školy. Tři oddělení jsou umístěny samostatně, čtvrté oddělení se nachází ve třídě, kde se v dopoledních hodinách učí. Školní družinu navštěvují především žáci z 1. – 3. tříd. V případě volné kapacity jsou oddělení doplněna žáky 4. tříd. Ke své práci využívá též tělocvičnu, počítačovou učebnu a školní zahradu.

Náplní práce školní družiny je:

• vzdělávání formou zájmových, spontánních a odpočinkových akcí,
  • rozvíjet u dětí estetické cítění a tvořivost,
  • vést žáky k slušnému chování a ochraně životního prostředí,
  • vést žáky ke vzájemné spolupráci a k toleranci individualit ostatních.

Cílem je prohlubovat základy klíčových kompetencí - komunikativní, sociální, občanské a pracovní.