Úvod Školní akce Adaptační pobyty žáků 6.tříd
Adaptační pobyty žáků 6.tříd PDF Tisk Email
Napsal uživatel PaedDr. Jaromír Nyklíček
Středa, 18 Září 2019 14:17

V týdnu od 11. do 13. 9. 2019 proběhly adaptační pobyty 6.A a 6.B.

V minulých letech byly organizovány ve spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov, letos jsme zvolili k uspořádání pobytu chatovou osadu na Ostaši.

Cílem této akce je stmelení třídního kolektivu, vzájemné poznávání, bližší seznámení s třídními učiteli a paní asistentkou. Jsme přesvědčeni, že adaptační pobyt je preventivní opatření. Předcházíme tím šikaně ve třídním kolektivu, ale i záškoláctví a vandalismu.

Program a dohled nad žáky zajišťují pracovníci školy – třídní učitelé, asistentky pedagoga, výchovná poradkyně, školní psycholožka a vyučující hudební výchovy. Program obsahuje pohyb (vycházka, hry venku, základy horolezectví), aktivity na rozvoj tvořivosti (hudební dílna s p. uč. Kolářem, tvorba koláží), aktivity na rozvoj komunikace a sociálních dovedností (program se školní psycholožkou a paní Muzikářovou). Chceme u našich žáků podpořit vztah k místu, kde žijí. Krása Broumovska není samozřejmost.
Program je po celou dobu nabitý, vyžadujeme zapojení a dodržování pravidel, omezujeme žáky v používání mobilního telefonu během dne. To je pro žáky náročné, ale věříme, že užitečné.

Pro učitele je důležité poznat žáky i v situaci mimo školu, pohovořit s dětmi, mít možnost žáky pozorovat při různých činnostech, formovat fungování třídy jako sociální skupiny. Děkujeme rodičům, že tuto školní akci podporují, a kolegům za realizaci.

akce6ab01_2019_0001
akce6ab01_2019_0001 akce6ab01_2019_0001