Úvod Školní akce Mediální výchova v 8. a 9. ročníku
Mediální výchova v 8. a 9. ročníku PDF Tisk Email
Pondělí, 19 Listopad 2018 17:04

Ve spolupráci s Městskou knihovnou v Broumově se naši žáci 1. a 15. listopadu 2018 zúčastnili lekcí o mediální výchově s externími lektorkou Mgr. Vandou Vaníčkovou, Ph.D.

Lekce trvala 2 vyučovací hodiny, byla obsahově velmi zajímavá a pro žáky užitečná. Lektorka používala moderní pedagogické metody, takže lekce byla inspirativní i pro zúčastněné pedagogy.

Jak to vidí žáci?
Ve čtvrtek 15. 11. 2018 jsem se zúčastnili přednášky o mediální výchově. Šli jsme do knihovny, kde nás čekala Vanda a Adam. Povídali jsme si o tom, co jsou média a jak vlastně vznikl internet. Nejenom, že jsme poslouchali, co říkají lektoři, ale taky jsme hráli dvě poučné hry. Dozvěděli jsme se nové informace o sociálních sítích, např. o Facebooku a Instagramu. Taky jsme se dozvěděli spoustu dalších věcí o svých spolužácích. Zdůrazňovali nám, že bychom neměli trávit tolik času na sociálních sítích nebo pomlouvat druhé pomocí internetu. Přednáška se nám moc líbila.

Lucie Martincová, Bára Flousková 8. B