Úvod Školní akce Na hodině ruštiny
Na hodině ruštiny PDF Tisk Email
Pátek, 11 Květen 2018 11:34

Deváťáci, kteří se učí rusky, měli 7. května 2018 možnost strávit jednu vyučovací hodinu s mladým inženýrem Alexem z Kyjeva.

Setkání s „rodilým mluvčím" je pro nás příležitost trénovat porozumění mluvenému jazyku. Žáci odpovídali na otázku, co rádi dělají ve volném čase. Alexej nám vyprávěl, jaké typy škol jsou na Ukrajině. Připravil si pro nás krátký text, který nám přečetl v ruštině a pro porovnání v ukrajinštině. Vybral 20 zajímavých fotografií z Kyjeva, ze Lvova a Oděsy, které nám okomentoval.

Nejzajímavější bylo, když nám Alex přečetl text v ruštině a pak ho přeložil do ukrajinštiny. Lišila se výslovnost a některá slova. Neonila Kuzan, 9. A

Překvapilo mne, že se Lvov podobá Praze. Leona Kollertová, 9. A

Za pedagogy: Mgr. Naděžda Dvořáková