Úvod Školní akce Žáci 2. stupně v Klicperově divadle – poslední představení této sezóny
Žáci 2. stupně v Klicperově divadle – poslední představení této sezóny PDF Tisk Email
Středa, 25 Duben 2018 10:16

Poslední představení našeho předplatného v této sezóně navštívilo 39 žáků z 2. stupně.

V pondělí 23. dubna 2018 jsme se rozloučili trochu „bláznivým“ představením Sen noci svatojánské. Obdivovali jsme výkony hlavního hrdiny, kostýmy herců a hlavně humor.

Naposledy jsme si cestu i představení užili s deváťáky. Přejeme jim, aby nezapomínali na divadlo. Možná někdo z nich od září bude pokračovat v pravidelných návštěvách divadla se svojí novou školou.

Nejvíc se mi líbil doktor Puckman a jeho zdravotní sestřička, hlavně ve druhé části představení, kdy se proměnili v nadpřirozené bytosti (Puka a Flóru). Oceňuji, že režisér pojal hru Williama Shakespeara po svém. Některé scény byly moc vtipné.

Jáchym, 6. A

Zarazilo mne, že Čech byl ve hře považován za migranta.

Katka, 6.A

Líbila se nám postava Avatara, i když je jasné, že autor (Shakespeare) tyto postavy neznal. Kostýmy těchto postav byly velmi zajímavé. Všimli jsem si, že byly vyrobeny z víček od PETek a z modrých plastových pytlů na odpadky.

Míša, Jakub 6. A

Proč jezdíte do divadla, jaký to má pro vás užitek? Anketa v 6. A

- Víc se dozvíme o autorech a jednotlivých divadelních hrách.

- Představení přináší poučení.

- Rozvíjíme fantazii.

- Když chodíme do divadla teď jako děti, tak budeme chodit i jako dospělí.

Za organizátory: Mgr. Naděžda Dvořáková