Úvod Školní akce Prevence rizikového chování
Prevence rizikového chování PDF Tisk Email
Pondělí, 23 Duben 2018 10:56

V letošním školním roce jsme navázali spolupráci s paní Mgr. Petrou Muzikářovou, která je lektorem Etických dílen (www.etickedilny.cz).

Lektorka nám nabídla velmi zajímavé programy pro všechny třídy naší školy. Na 1. stupni jsme vybrali především programy zaměřené na vztahy mezi dětmi, kamarádství. Páťáci se věnovali otázce Jak správně využívat IT a média. Na 2.stupni jsme také zvolili témata zaměřená na vztahy v rodině a s vrstevníky. Žáci 7. a 9. tříd absolvovali program Vážíš si svého těla, nebo ho zneužíváš? Program byl zaměřený na péči o zdraví, prevenci zneužívání alkoholu a poruch příjmu potravy.

Každý program trvá 2 vyučovací hodiny, většinou je přítomen třídní učitel, někdy ho zastupuje metodik prevence nebo výchovný poradce. Lektorka zapojuje žáky do diskuse, ukazuje krátká zajímavá videa, má připravené hry nebo dotazníčky. Pedagogové mají možnost pozorovat žáky při práci, později mohou na téma navázat ve výuce. Jsme přesvědčeni, že je to pro žáky užitečně strávený čas. Těmito programy se snažíme předcházet rizikovému chování u dětí. S lektorkou jsme domluveni na spolupráci i v dalším školním roce.

Dne 19. 4. 2018 nás navštívila paní Muzikářová. Prezentovala nám svůj program o tom, jak se správně starat o své tělo. Řeč byla o alkoholu, drogách, jídle. Nejvíce mě bavilo, když nám paní Muzikářová četla otázky, na které jsme si sami měli pravdivě odpovědět ano, ne. Podle toho, jak jsme odpověděli jsme postupovali buď o krok dopředu nebo dozadu.

Nikola Semeráková, 9. B

Za pedagogy: Jaroslava Schönová, metodik prevence, Naděžda Dvořáková, výchovný poradce