ZŠ Hradební

Banner

Hledej ...

Kontaktní adresa

Banner
Úvod Školní akce Hradebka v Klicperově divadle
Hradebka v Klicperově divadle PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Naděžda Dvořáková   
Pondělí, 13 Listopad 2017 07:21

Ve čtvrtek 9. 11. 2017 jeli zájemci z 2. stupně do Klicperova divadla do Hradce Králové na divadelní představení Richard III. od Williama Shakespeara.

Hra pojednává o intrikách, podlostech a klamstvech tehdejšího anglického královského dvora a to vše je doplněno pohledem ptáka a žabáka. Hra je pojata moderně. Hlavní mužskou roli Richarda III. ztvárnila Pavlína Štorková, jako anglické královny se nám představili Jan Sklenář, František Staněk, Filip Richtermoc a Lubor Novotný. Příběh je napínavý a humorný zároveň.

Jaké jsou ohlasy diváků na tuto hru v tomto podání?

  • Vážné téma, až depresivní, podané s humorem.                          Hana Procházková  8. B
  • Hezky zpracované téma. Dokázali propojit dvě naprosto odlišné doby. Moc se mi to líbilo.                                                                                                Jaroslava Sieratovská  9. B
  • Nejvíce se mi líbila hlavní postava Richard III. v podání Pavlíny Štorkové. Nádherně zpívala a hrála mužskou roli.                                                               Nikola Rotterová  9. A       Zapsala: Kateřina Volfová 9.A
 


Založeno na Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS. Webdesign: AlesKroupa.cz.