Úvod Školní akce Pojeďte s námi do Hradce do divadla
Pojeďte s námi do Hradce do divadla PDF Tisk Email
Čtvrtek, 05 Říjen 2017 10:53

Naše škola během školního roku nabídne žákům 2. stupně 4 zájezdy do Hradce Králové na divadelní představení v Klicperově divadle. Na co se zájemci mohou těšit?

Čekají nás dvě klasiky – Shakespeare Richard III. a Sen noci svatojánské. Potom dvě současné hry, které měly úspěch ve Francii a v Británii – detektivky Kati a Osm žen. Známe přesný termín prvního představení, ve čtvrtek 9. listopadu pojedeme na Richarda III.

Termíny dalších představení zatím neznáme. Hrací dny jsou pondělí až čtvrtek. Jezdíme na odpolední představení. Žáci si dojdou na oběd, jsou omluveni z odpoledního vyučování. Obvyklý návrat do Broumova je v 19 hodin. Lístek na jedno představení stojí 105 Kč, žák zaplatí ještě příspěvek na dopravu objednaným autobusem 115 Kč, zbytek doplácí SRPŠ. Celkem tedy vybíráme 220 Kč. Očekáváme společenské oblečení vhodné pro odpolední představení, tj. oblek nebo šaty nejsou podmínkou, rifle nejsou vhodné. Uvítáme všechny divadelní fandy a žáky, kteří jsou zvědaví, jak vypadá velké divadlo a představení v něm.

Pojeďte s námi na klasiku! Vždyť kdo by v dalším studiu literatury nebo angličtiny neužil znalost her Shakespeara. V Richardovi III. uslyšíme známý výrok: „Království za koně."

Za organizátory: Naděžda Dvořáková a Milada Šleisová