Úvod Školní akce Exkurze do Lomu Rožmitál
Exkurze do Lomu Rožmitál PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Denisa Mádlová
Pondělí, 14 Září 2020 09:19

Ve čtvrtek 10. 9. 2020 proběhla botanickogeologická exkurze. Již tradičně jsme s osmáky vyrazili pěšky do Lomu Rožmitál. Dobrou náladu nám nepokazilo ani velmi slabé mrholení.

Po hodinové chůzi jsme dorazili do melafyrového lomu. Zde nás čekal vedoucí provozu Lomu Rožmitál pan Michal Černoch, který nás ochotně provedl celým provozem. Vysvětlil žákům princip těžby melafyru, zodpověděl všechny naše dotazy a na závěr dětem ukázal na počítači odstřel horniny. Poprvé jsme viděli navrtávání horniny a přípravu na odstřel.

Po prohlídce lomu jsme ve skupinách prošli naučnou stezku Lomu Rožmitál. Žáci si pozorně přečetli informační cedule a vyplnili pracovní listy. S pracovními listy budeme pracovat v hodinách přírodopisu. Informace z provozu lomu využijí děti v hodinách pracovních činností.

J. Schönová

lom01