ZŠ Hradební

Banner

Hledej ...

Kontaktní adresa

Banner
Úvod Školní akce Prevence v 9. ročníku
Prevence v 9. ročníku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Naděžda Dvořáková   
Pátek, 07 Únor 2020 12:04

Součástí minimálního preventivního programu školy je zvyšování právního vědomí žáků. Dne 6. února 2020 proběhla beseda v obou 9. třídách s preventistkou a tiskovou mluvčí Policie ČR paní Evou Prachařovou.

Beseda byla zaměřena především na trestněprávní odpovědnost od 15 let. Věnovali jsme se ožehavým problémům - návykovým látkám a kyberkriminalitě. Žáci měli řadu dotazů. Ukazuje se, že žáci mají informace a znalosti. Je pak na každém, jestli se pod tlakem situace a dalších lidí dokáže dobře rozhodnot a jednat v souladu se zákony. Velmi si vážíme spolupráce s paní Prachařovou.

Za vedení školy: Mgr. Naděžda Dvořáková

Na začátku besedy nás paní Prachařová seznámila s tím, co obnáší práce policisty. Dále nás poučila o naší tresní odpovědnosti. Probrali jsem situace, ve kterých bychom se mohli v tomto věku jednoduše ocitnout, a následky, kterým musíme čelit při porušení zákona (soud, tresty).

Karolína Hamanová, 9.A 

 


Založeno na Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS. Webdesign: AlesKroupa.cz.