ZŠ Hradební

Banner

Hledej ...

Kontaktní adresa

Banner
Úvod Školní akce 7.B v prvním pololetí
7.B v prvním pololetí PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Dana Frömmelová   
Pondělí, 16 Prosinec 2019 14:21

Návštěva z Indie

V září k nám přišla na hodinu zeměpisu studentka z Indie. Jmenovala se Avantika. Vyprávěla nám o životě v Indii. Napsala nám naše jména v jejich jazyce. Uměla počítat do deseti v češtině. V Broumově byla v rámci projektu Edison na gymnáziu.

Kryštof, Martin, Dominik, Dominik, Kuba

 

Farma Wenet, útulek Broumov

7. listopadu jsme se se třídou vydali na farmu Wenet. Bylo tam hodně druhů zvířat, například klokani, pštrosi, lamy, velbloudi, osli, lemuři a mnoho dalších. Celá třída měla za úkol vyplnit pracovní listy.

Potom, co jsme dokončili pracovní listy, vydali jsme se do psího útulku. Přinesli jsme plyšáky, deky, konzervy a další potřebné věci pro psy a kočky. Návštěvu jsme zakončili vyvenčením psů. 20. prosince půjdeme opět venčit pejsky a uděláme jim radost dalšími dárky.

Eliška, Káťa, Martin

 

Akce v Ičku:

Josef Vágner

Byl to dokument o Josefu Vágnerovi, který založil safari a přivezl zvířata z Afriky. Ze závisti mu zabili žirafy, ale on se nemohl bránit, protože by ho zavřeli jako politického vězně.

 

30 let svobody

Dokument o emigrantovi z Pardubic, který emigroval do Francie, protože nezvládal komunistický režim v České republice.

 

Amerika s Neilem

Každý tým měl superhrdinu. Neil nám povídal o Americe a ptal se nás na různé otázky, na které jednotlivé týmy odpovídaly.

Míša, Kristýna, Laura, Kačka

 

 

Praha

3. prosince jsme se se třídou vydali do Prahy. Nejprve jsme navštívili reprezentační prostory na Pražském hradě. Potkali jsme tam některé členy vlády. Nachází se tam Španělský sál, Zrcadlový sál. Pražský hrad byl krásně vánočně vyzdobený. Z Hradu jsme se přemístili přes Karlův most do Muzea Karla Zemana. Dostali jsme pracovní listy a luštili jsme tajnou šifru. Pomocí kódu jsme otevřeli truhlu s pokladem.

Lea, Kamča, Sárka, Stelča

 

 

7.b pol.01
7.b pol.01 7.b pol.01
7.b pol. 02
7.b pol. 02 7.b pol. 02
7.b pol. 03
7.b pol. 03 7.b pol. 03
7.b pol.04
7.b pol.04 7.b pol.04
7.b pol.05
7.b pol.05 7.b pol.05

 


Založeno na Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS. Webdesign: AlesKroupa.cz.