ZŠ Hradební

Banner

Hledej ...

Kontaktní adresa

Banner
Úvod Školní akce Představení v Klicperově divadle
Představení v Klicperově divadle PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Naděžda Dvořáková   
Pondělí, 02 Prosinec 2019 12:33

Máme za sebou první představení našeho předplatného v Klicperově divadle v Hradci Králové. Dne 28. listopadu 2019 zájemci z řad žáků 2. stupně viděli současnou finskou divadelní hru Finský kůň.

Tentokrát projevili velký zájem o návštěvu divadla naši šesťáci. Doufáme, že si z představení odnesli nejenom silný zážitek z jadrného jazyka většiny postav, ale i zážitek z nečekaného závěru hry a z krásného prostředí velkého kamenného divadla. V divadle i v autobusu byla příjemná atmosféra. Zajímavé jsou rozhovory se žáky, kde se ukazuje, že každý má svůj pohled a svoje chápání hry. V předplatném máme ještě 3 představení, těšíme se na další.

Za pedagogy: Mgr. Naděžda Dvořáková

Moc se mi líbila budova divadla, červená sedadla uvnitř, slavnostní atmosféra. Seděla jsem ve druhé řadě, výborně jsem viděla do tváře každému herci. Zaujala mne postava dcery a její kamarádky - obě byly "střelené". Velmi dobře byla zahraná i postava babičky.         Agáta Možná, 6.A

Hra byla opravdu ze života - dcera v pubertě, dospělý syn, co nikde nepracuje. Každá postava byla originální, neopakovatelná tak, jako lidi ve skutečnosti jsou. Připomínalo mi to seriál Simpsonovi.      Václav Horký 8.A

Hra mi ukázala, že je důležité mít rodinné peníze v pořádku, nevyplatí se žádné čachry machry nebo obchody s mafií. Každý by si měl zjistit, jakou hodnotu mají věci, třeba si je pojistit nebo nedávat je někomu, kdo je může zničit.      Viktor Valenta 8.B

 


Založeno na Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS. Webdesign: AlesKroupa.cz.