Úvod Školní akce Ocenění pro ZŠ Hradební
Ocenění pro ZŠ Hradební PDF Tisk Email
Čtvrtek, 21 Listopad 2019 08:46

11. listopadu byla naše škola oceněna 2. místem v soutěži etické výchovy, kterou po 10 let vyhlašovala Nadace Josefa Luxe. Ocenění převazala na půdě Senátu ČR paní učitelka Václava Buchtová z rukou paní Věry Luxové, koordinátorky soutěže Marie Novákové, europoslankyně Michaely Šojdrové a poslance Marka Výborného.

Přínosná byla i výměna zkušeností se zástupci dalších oceněných škol. Stěžejní práce naší školy v oblasti etické výchovy se týká výuky předmětu etická výchova v 9. ročníku, zařazování témat do výuky na 1. stupni a do třídnických hodin, v realizaci výukových projektů, např. Holokaust - krize hodnot. Nadační fond ocenil i naše zapojenní do charitativní soutěže Šikovné ruce pro hospic aneb lidé lidem, kdy žákyně 6. a 7. tříd posílají svoje výrobky do Hospicu Anežky České v Červeném Kostelci.

Poděkování patří všem učitelům, kteří rozvíjejí etickou výchovu na naší škole, a našim žákům za jejich aktivní přístup. Děkujeme Nadačnímu fondu Josefa Luxe a našim partnerům, jejichž podpora nás inspiruje k další práci na poli etické výchovy.

ocen1
ocen1 ocen1