Úvod Školní akce Historická exkurze do Muzea Broumovska
Historická exkurze do Muzea Broumovska PDF Tisk Email
Napsal uživatel Renata Michlová
Středa, 02 Říjen 2019 09:56

Žáci šestých tříd navštívili 18. září místní muzeum. Během procházení místnostmi pozorně naslouchali vyprávění o exponátech.

Žáci byli poučeni o způsobu zakládání vesnic v okolí Broumova. Zjistili, že Náchod měl mnohem méně městských práv než Broumov. Dokonce si museli půjčovat našeho kata a zaplatit mu. Prohlédli si katův meč, rychtářské právo, model kostelíka na hřbitově, mapy okolí, proměny budovy kláštera. Většinu žáků velmi zaujala truhla místních cechů na cennosti a dokumenty, ale také mnich s lebkou v ruce.
Někteří žáci byli natolik zaujati prohlídkou muzea, že projevili zájem vrátit se tam ještě jednou sami a strávit v těchto nádherných prostorách více času, než umožňuje vyučovací hodina. Velmi děkujeme za poutavý výklad

Renata Michlová
učitelka dějepisu