ZŠ Hradební

Banner

Hledej ...

Kontaktní adresa

Banner
Úvod Aktivity školy Archiv článků
Školní výlet 8. A PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Naděžda Dvořáková   
Středa, 27 Červen 2018 09:44

Ve středu 13. června 2018 jsme vyrazili do Prahy. Cesta byla dlouhá, vlak nás dovezl na hlavní nádraží.

Pěšky jsme přes Václavské náměstní, Národní třídu a Novotného lávku došli ke Karlovu mostu. Neměli jsme úplně štěstí na počasí, na projížďce lodí nám pršelo. Ale i tak jsme si užili pohledy na památky z Vltavy. V muzeu nás průvodkyně Žaneta (byla super!) seznámila s postupem stavby Karlova mostu.

Tramvají jsme dojeli do Tróji. V loděnicích jsme měli domluvený oběd. Jeho kvalita nás nenadchla. Na kanálu trénovali naši reprezentanti, například mistr světa ve vodním slalomu Jiří Prskavec. Pěšky podél Vltavy jsme dorazili do ZOO, kde měl každý možnost porovnat královédvorskou a pražskou ZOO a prohlédnout si právě ta zvířata, která ho zajímají.

Hostel na Žižkově nás trochu šokoval. V okolí to vypadalo jako „na Jamajce" – spousta alkoholu a marihuany. Na ubytování však byl klid a noc proběhla bez problémů.

Druhý den po snídani jsme se metrem a autobusem vypravili na Letiště Václava Havla. To byl najednou jiný svět. Na Terminálu 3 jsme všichni prošli odbavovací kontrolou. Pravidla tu platí pro každého. Byli jsme svědky kontrol u zaměstnanců, kteří šli do práce do prostoru letiště. Někdo z nás „pípal", ale všichni jsme nakonec prošli úspěšně. Letištní autobus nás zavezl až k dráze, kde jsme opravdu zblízka pozorovali, jak letadla ve velmi krátkých intervalech vzlétají a přistávají. Pak jsme přejeli k největšímu nákladnímu letadlu na světě a viděli jeho vykládku. Průvodkyně nám ukázala hasičskou stanici, která je vybavena nejmodernějšími hasičskými vozidly vyrobenými v Rakousku. Dozvěděli jsme se, že letištní hasiči v nejbližší době přejdou z červené barvy vozidel na svítivě žlutozelenou. Budou pak prý lépe vidět i v mlze. V hangáru nám průvodkyně přiblížila průběh opravy letadel. Úplně o fous jsme se minuli s Johny Deppem a Ozzy Osbornem, kteří svými soukromými letadly tou dobou přistáli a prošli Terminálem 3. Některé z nás uronily slzu. Byly jsme tak blízko svým idolům!

Na hlavním nádraží jsme měli rozchod. Cestu domů vlakem jsme zvládli úspěšně. Příští rok se těšíme na další výlet.

Lucie Kindlová, Lucie Kusaníková, Šárka Matějů 8. A

 


Založeno na Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS. Webdesign: AlesKroupa.cz.