ZŠ Hradební

Banner

Hledej ...

Kontaktní adresa

Banner
Úvod Aktivity školy Archiv článků
Ukončení práce v elektro-kroužcích PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Milada Šleisová   
Úterý, 12 Červen 2018 12:14

Opět jsme tento rok pokračovali v úspěšné spolupráci s SPŠ Hronov a s panem učitelem Valtarem, kterému velmi děkujeme za jeho trpělivost a věnovaný čas.

Velký počet žáků z šestých ročníků a několik z osmých se přihlásilo na nabízené kroužky (viz níže). Ne všichni vytrvali, ale ti, které technika chytila do svých sítí, si vyzkoušeli mnoho zajímavých úkolů.

Náplní prvního kroužku (Robotika I) - byla práce se stavebnicí Robo Robo. Je to stavebnice podobná Merkuru, umožňuje konstrukci jednoduchých vozítek, která reagují na překážku, lze je dálkově ovládat a programovat (blikání, troubení, pohyb v bludišti, ...).

Ve druhém kroužku (Elektronika) se žáci zabývali jednoduchými elektrickými a elektronickými obvody, naučili se vyrobit, osadit a oživit plošný spoj a postavili si elektronickou hračku, kterou si účastníci kroužku mohli ponechat, např. elektronickou házecí kostku nebo melodický zvonek.

Spolupráce základní a střední školy usnadňuje žákům výběr budoucího zaměření. Umožňuje jim včas poznat své možnosti a přehodnotit své zájmy a cíle.

 


Založeno na Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS. Webdesign: AlesKroupa.cz.